ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5257396
*
nr 525 7396
Spegel
Mahogany, höjd: 97
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 maj 2008
kl 16:51:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 18:24:35
1
300 kr
19/5 15:50:45
2
350 kr
19/5 16:27:17
2
450 kr
19/5 16:29:35
1
400 kr
19/5 16:30:05
1
500 kr
19/5 16:37:38
2
600 kr
19/5 16:39:17
1
600 kr
19/5 16:40:33
2
700 kr
19/5 16:40:34
1
700 kr
19/5 16:41:21
1
800 kr
19/5 16:45:01
2
850 kr
19/5 16:46:50
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogany spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 525 7396
Spegel
Mahogany, höjd: 97
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 maj 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 18:24:35 | 1 | 300 kr |
19/5 15:50:45 | 2 | 350 kr |
19/5 16:27:17 | 2 | 450 kr |
19/5 16:29:35 | 1 | 400 kr |
19/5 16:30:05 | 1 | 500 kr |
19/5 16:37:38 | 2 | 600 kr |
19/5 16:39:17 | 1 | 600 kr |
19/5 16:40:33 | 2 | 700 kr |
19/5 16:40:34 | 1 | 700 kr |
19/5 16:41:21 | 1 | 800 kr |
19/5 16:45:01 | 2 | 850 kr |
19/5 16:46:50 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogany spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27